Elbląg | biuro@kascomp.com.pl
55 642 22 00
Olsztyn | olsztyn@kascomp.net
89 500 00 19

Novitus LINK Online

Nowe urządzenie dołącza do gamy produktów Online'owych, uznanej na rynku marki Novitus. Jest to optymalne połączenie zmaksymalizowanych parametrów technicznych oraz wysoce zaawansowanych funkcji, które razem tworzą idealne warunki dla małych i średnich punktów usługowych i sprzedażowych.

LINK Online to kasa, która umożliwia komunikację danych do Centralnego Repozytorium Kas poprzez sieć teleinformatyczną. W skrócie oznacza to, że spełnia wymagania Rozporządzenia Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w odniesieniu do kryteriów i warunków technicznych oraz Ustawy o VAT, które muszą spełniać kasy rejestrujące. Aby poprawnie współpracować z CRK wystarczy jedynie dobrze skonfigurowane połączenie z internetem.

Poręczna i mała obudowa w sobie kryje zaawansowaną funkcjonalność i technologię spotykaną dotychczas jedynie w segmencie dużych kas systemowych. Precyzyjne nazewnictwo towarów przy bardzo dużej bazie towarowej, komunikacja z komputerem on-line, cały szereg złącz komunikacyjnych, a w tym LAN, USB i RS232 umożliwiają stworzenie zaawansowanego systemu sprzedażowego dla średniego sklepu. Ergonomia obudowy sprawia, że wielogodzinna praca na kasie będzie efektywna i wygodna.

Novitus Online Power to nowa rodzina urządzeń o niespotykanej do tej pory mocy na którą składa się aż 256 MB wewnętrznej pamięci operacyjnej oraz 32 bitowy procesor o taktowaniu nawet do 524MHz. Bazy towarowe w Online Power to 20 lub 30 tysięcy, a na wybranych urządzeniach nawet do miliona kodów. Gwarancją stabilnej pracy jest system LINUX a platforma daje zapas mocy na wiele lat do przodu, niezależnie jakie wyzwania czekają w przyszłości. Moduł szyfrujący TPM oraz dwustronna autentykacja sprawdzone na ponad 4 miliardach urządzeń na świecie gwarantują bezpieczeństwo twoich danych

Nowe, online'owe funkcje urządzenia są praktycznie bezobsługowe - oznacza to, że operator nie musi wykonywać dodatkowych czynności, a tylko połączyć kasę z właściwie skonfigurowanym internetem. Dokumenty wygenerowane podczas pracy (raporty, paragony, zdarzenia, niefiskalne wydruki itd.) są automatycznie wysyłane w postaci podpisanych podpisem cyfrowym urządzenia, zaszyfrowanych plików JPK do repozytorium, zgodnie z narzuconym harmonogramem.

Wygodna Klawiatura z dużymi klawiszami znacznie ułatwia obsługę, dodatkowo 8 przycisków szybkiej obsługi z możliwością skonfigurowania ich na dwóch płaszczyznach umożliwiają zrobienie skrótów do dowolnej pozycji z menu, jakiejkolwiek funkcji oraz szybkiej sprzedaży towaru z wieloma opcjami. Konstrukcja klawiatury uodparnia ją na ewentualne przypadkowe zalanie.

Kasa wyposażona jest w funkcje, dotychczas znane z urządzeń z kopią elektroniczną paragonu. Możliwość nadania NIPu nabywcy na paragonie, loga graficznego firmy na paragonie lub wydrukach niefiskalnych, a w stopce można zastosować dowolny tekst reklamowy, dowolną grafikę lub kod QR.

Kopie wydruków zapisywane są elektronicznie na wewnętrznej pamięci chronionej. Pamięć ta zapewnia kilka lat pracy kasy, a przekopiowane wydruki są dostępne z poziomu użytkownika, które można wydrukować bezpośrednio na kasie lub odczytać na komputerze przy pomocy oprogramowania dostarczonego wraz z kasą.

Z repozytorium oraz oprogramowaniem kasa komunikuje się poprzez wbudowane standardowe złącze LAN, wpięty w port USB moduł WiFi lub GSM. LINK online dostosowuje się bez względu na prowadzoną działalność. Sprzedaż biletów na wcześniej zaprogramowanej trasie umożliwia funkcja BUS-owa, obsługę wypożyczalni oraz parkingów zapewniają funkcje czasowe, a prowadzenie sklepów monopolowych ułatwiają raporty akcyzowe. Możesz też wykorzystać ją jako sprawdzarkę cen, a kasa przypomi ci o obowiązku wykonania raportu dobowego oraz o zbliżającym się przeglądzie okresowym

 

KASA LINK ONLINE W SKRÓCIE:
• Komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK)
• 20.000 towarów w bazie
• 40 znaków w nazwie
• 1.000 kodów dowiązanych
• 20.000 bufor paragonów on-line
• 100 pozycji na paragonie
• 100 działów towarowych
• 32 kasjerów
• 10 form płatności
• 7 stawek PTU
• Procesor 524 MHz
• 256 MB pamięci RAM
• 4.096 MB pamięci flash
• System Linux
• 2 wyświetlacze LCD graficzne: dla obsługi: 192x64 piksele, klienta: 192x48 pikseli
• Łączność LAN, RS232, USB, WLAN (opcja), BT(opcja), GSM 3G/LTE (opcja)
• Współpraca z terminalem kart płatniczych, czytnikiem kodów kreskowych i szufladą
• Wygodne programowalne klawisze szybkiej sprzedaży i funkcyjnych
• Rozliczenia opakowań zwrotnych i kaucji oraz towarów akcyzowych, usługi BUS-owe i czasowe
• Programowalne nagłówki graficzne paragonu, grafiki w stopce paragonu
• Współpraca z systemami monitoringu
• wyszukiwanie i zapamiętywanie sieci WiFI wraz z hasłem
• szybki wybór zapamiętanych sieci do połączenia

BAZA TOWARÓW POMIEŚCI CAŁY ASORTYMENT

Wbudowana baza towarowa jest w stanie pomieścić aż 20 000 towarów z nazwą 40-sto znakową, co tylko zbliża ją do poziomu systemowych kas. Dodatkowo można zaprogramować 1 000 kodów dowiązanych do juz istniejących towarów. Bufor ON-Line mieszczący aż 20 000 wpisów, a towary można przyporządkować nawet do 100 grup. 32 kasjerów, z różnymi prawami dostępu może kontrolować to urządzenie, a baza towarowa pomieści 64 opakowania, które można przypisać do towarów, tworząc aż 1 000 tandemów. Nowością jest tworzenie powiązania towar + towar. Kasa kontroluje stany magazynowe towarów oraz sprawdzi ich cenę. Dołączyć można też dodatkowy opis produktu z bazy lub wpisanego podczas sprzedaży 

KOPIA PARAGONÓW W WERSJI ONLINE

Magazynowanie kopii paragonów na zewnętrznym nośniku danych to przeszłość. W wersji online, kopie paragonów są systematycznie przesyłane do CRK oraz gromadzone w pamięci chronionej urządzenia. Użytkownik nie musi się martwić o ich przechowywanie i stale posiada do nich dostęp poprzez dedykowaną aplikację.

POŁĄCZ Z SYSTEMEM CHMUROWYM NOVICLOUD

NoviCloud to technologicznie zaawansowana usługa chmurowa stworzona dla kas Novitus. Pozwala na monitorowanie i zarządzanie biznesem z każdego miejsca na ziemi. Dzięki NoviCloud użytkownik kasy ma dostęp do wszystkiego, co się dzieje na jego kasach fiskalnych za pomocą tylko przeglądarki internetowej. Kasy Novitus online i NoviCloud stanowią jedyny i najlepszy tego typu system sprzedaży w Polsce.

PODŁĄCZ TERMINAL PŁATNICZY

Kasa współpracuje z terminalami płatniczymi za pomocą protokołu ECR-EFT narzuconego przez przepisy dla kas fiskalnych online'owych. Pracuje też z najpopularniejszymi terminalami płatniczymi z wykorzystaniem protokołu Novitus EFT-POS. Pozwala również na współpracę z terminalami przenośnymi typu MPos.

WRZUĆ I PRACUJ. JAPOŃSKI MECHANIZM DRUKUJĄCY

Wkładanie nowej rolki papieru nigdy nie było tak proste. Wrzuć rolkę i działaj, cały swój czas poświęć klientowi. Sprawdzony, japoński mechanizm drukujący, używany obecnie we wszystkich kasach Novitus na rynku.

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKIE SPOSOBY

Interfejsy komunikacyjne - dzięki nim można się z kasą komunikować i programować z dowolnego miejsca na świecie. Połączenie LAN Ethernet jest bardzo szybkie i stabilne. Równocześnie do kasy podłącz komputer, dowolną szufladę, czytnik, wagę, terminal kart płatniczych oraz kamery monitoringu. Łącząc obraz z kamer z wydrukiem z kasy kontroluj pracę kasjerów. Podłączony do kasy pendrive USB przechowa kopię bazy towarowej oraz konfigurację kasy.

Kasa LINK Online posiada następujące interfejsy:
• 1x Lan ethernet
• 3 x USB (1 przełączany na USB Device)
• 1 x RS232
• 1 x złącze szuflady pasywnej

Funkcjonalność złącz USB  została rozszerzona. Poza czytnikiem kodów, można do urządzenia podłączyć m.in. klawiaturę komputerową, która ułatwi programowanie bazy towarowej lub innych treści (nagłówków, kasjerów itp.).

DRUKUJ NIE TYLKO PARAGONY FISKALNE

Aby klienci nie zapomnieli gdzie kupili towar kasa LINK Online daje możliwość wykorzystania paragonów na potrzeby reklamy swojej firmy. LINK Online pozwala na drukowanie logo graficznego w nagłówku oraz grafiki w stopce paragonu. Użytkownik może zadecydować, czy logo graficzne ma się drukować na każdym wydruku, czy tylko na paragonach fiskalnych. Umieszczaj swoje logo w postaci graficznej, dane kontaktowe, czy też adres sklepu internetowego na każdym z nich. Zyskujesz również możliwość wydruku bezpośrednio na kasie : biletów, kuponów rabatowych, informacji o promocjach, potwierdzeń na opakowania zwrotne, okolicznościowych zwrotów. Możesz również stworzyć swoją dowolną propozycję wydruku.

POWER DUO - Kasa LINK Online  z PIN Padem Paytel

Najlepszy sposób na płatności bezgotówkowe w Twojej firmie - Kasa łączy się jednym kablem USB z PIN Padem Paytel i współpracuje bez specjalnej konfiguracji.  Oferuj swoim klientom wygodne transakcje bezgotówkowe i nie trać czasu na wprowadzanie kwoty na terminalu – kasa zrobi to za Ciebie. Wyeliminujesz w ten sposób błędy i przyśpieszysz obsługę w puncie sprzedaży. Nie płać przez rok za użytkowanie PIN Pada w ramach akcji „Polska Bezgotówkowa”, a później ciesz się nawet o połowę mniejszymi kosztami dzierżawy PIN Pada!

 

WYGODNA DLA KAŻDEGO

Użytkownicy prowadzący sprzedaż towarów akcyzowych (papierosów, alkoholu) mogą tak oprogramować kasę, aby zapamiętywała obrót towarów oznaczonych jako „akcyzowe”. Niezależnie od zmian w bazie towarowej (usunięcie towaru, zmiana, skasowanie całej bazy) kasa pozwoli na wydrukowanie raportu sumującego sprzedaż tych towarów w dowolnym zakresie czasowym (np. za cały rok, dany miesiąc). Takie "raporty akcyzowe” są bardzo pożądane przy ubieganiu się o przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu. Pozwala na prowadzenie rejestracji usług BUS-owych, czasowych, wypożyczalni i parkingów. Wydruki niefiskalne mogą być drukowane jako oddzielne dokumenty (z nagłówkiem lub stopką), lub jako dołączone do paragonu fiskalnego (jak rozliczenie opakowań zwrotnych).